ROZWIĄZANIA
DLA KLIENTÓW komercyjnych

System BMS

System zarządzania budynkiem (z ang. Building Management System) służy do zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku. Jego zadaniem jest integracja instalacji, występującej na obiekcie, dzięki czemu możliwe jest zarządzanie całym obiektem z jednego miejsca, w sposób efektywny i oszczędny. Pozwala na monitorowanie pracy urządzeń, zmianę ich parametrów oraz informuje o występujących awariach. Całość przedstawiona jest w postaci interfejsu graficznego.
System ten ułatwia zarządzanie nie tylko bezpieczeństwem budynku, ale i wszystkimi procesami związanymi z jego obsługą.
Zapewniamy kompleksową usługę - od projektu po realizację.

Cechy systemu BMS

Efektywność

Algorytmy, które stosujemy w naszych systemach pozwalają na dobór odpowiednich parametrów umożliwiających optymalizację i redukcję zużycia energii oraz kosztów.

Kompaktowość

Jedno urządzenie pozwala na zarządzanie wszystkimi systemami.

Multifunkcjonalność

Służy do monitorowania, sterowania oraz do zarządzania nie tylko poszczególnymi elementami, ale całymi systemami. Użytkownik zyskuje większą kontrolę oraz oszczędza czas.

Możliwości systemu BMS

Tworzenie raportów

Raportowanie może przybrać różne postacie. Można stworzyć np. comiesięczny raport zużycia energii wraz z przeliczeniem kosztów.

Monitoring i sterowanie elementami systemu

Oprogramowanie pozwala na monitorowanie stanu budynku za pomocą informacji tekstowych oraz wizualnych.

Zmiana nastaw parametrów pracy urządzeń

Istnieje możliwość sterowania nastawami dla klimatyzatorów. Możliwe jest uruchomienie, zmiana trybu pracy oraz ustawienie temperatury chłodzenia i grzania.

Rozbudowa oraz zmiana dotychczasowych funkcji

Uniwersalność systemu BMS pozwala na tworzenie programu od początku oraz na modernizację istniejących rozwiązań.

Optymalizacja zużycia energii

Dane gromadzone i przetwarzane przez system BMS są doskonałym materiałem do analizy zachodzących w budynku i jego instalacjach zdarzeń, a w konsekwencji do oceny efektywności zastosowanych rozwiązań. Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na zużycie energii w każdej postaci: cieplnej, elektrycznej, chłodu technologicznego a także mediów.

Definiowanie kalendarzy oraz harmonogramów

Kalendarze służą do określenia dni pracy urządzeń, natomiast harmonogramy do zarządzania godzinowego. Mogą być tworzone zarówno lokalnie lub odczytywane przez protokół komunikacyjny.

Diagnostyka oraz alarmowanie

Jedną z podstawowych funkcji systemu BMS jest alarmowanie użytkownika o awariach urządzeń. Poza graficznym przedstawieniem alarmów istnieją również alarmy konsolowe, które użytkownik musi zdefiniować i nadać im odpowiedni priorytet.

Co można kontrolować za pomocą naszej aplikacji?

Oświetlenie

Za pomocą naszej aplikacji można nie tylko załączyć lub wyłączyć poszczególne oprawy, ale także kontrolować natężenie światła. Poszczególne oprawy mogą być łączone w grupy - wedle uznania Klienta.

Centrale wentylacyjne

Aplikacja pozwala na wizualizację pracy centrali w czasie rzeczywistym. Na podstawie schematu centrali tworzona jest interaktywna grafika informująca także o statusach, wartościach zadanych, wartościach aktualnych oraz alarmach. Sterowanie centralą może odbywać się z pomocą harmonogramu oraz kalendarza, co znacznie upraszcza pracę operatora.

Liczniki

Dzięki naszej aplikacji będziesz mógł zoptymalizować zużycie energii. Wizualizacja pozwala nie tylko na odczyt stanu liczników w jednym miejscu, ale także na archiwizację danych, która pozwala na ich dalszą analizę pod kątem oszczędności. Możliwe jest także stworzenie comiesięcznych raportów.

Kotłownia

Schemat kotłowni wraz ze wszystkimi potrzebnymi statusami oraz alarmami.

Klimatyzacja

Poprzez interfejs można sterować zarówno pojedynczymi jednostkami klimakonwektorów, jak i zdefiniowanymi przez siebie grupami w wyznaczonych strefach. Możliwa jest także praca z harmonogramu. Dzięki temu możesz zaplanować o której godzinie danego dnia jednostka ma zacząć pracę, a także zadać wartość temperatury. Z poziomu BMS możesz także wybierać tryb działania.

Rozdzielnia

Wizualizacja rozdzielni umożliwia przyjemną kontrolę stanu przełączników oraz wgląd do analizatorów parametrów sieci.

Inne

Poza powyższymi przykładami istnieje możliwość połączenia do BMSu prawie wszystkich urządzeń.

Siedziba firmy

ul. Al. Brücknera 25-43
51-411 Wrocław

Oddział firmy

ul. Strzegomska 42AB
53-611 Wrocław

Godziny pracy

8:00 – 16.00
Poniedziałek – Piątek

Kontakt

Email: biuro@m4t.pl
NIP: 895-22-16-409